دانلود پایان نامه کتاب مقاله و تصاویر هنری
1-سایت دی ال . قلمتراش دات آی آر به عنوان بزرگترین بانک فایل های دیجیتال، کتاب و مقالات هنری، به پاس تشکر از حسن انتخاب شما تمامی فایل های موجود در سایت را با قیمتی بسیار ارزانتر از قیمت واقعی خود ارائه مینماید.
2- براي مشاهده فایل های فشرده از نرم افزار Win RAR ، PDF یا Word استفاده کنید.
3- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد.
4 - روی دکمه خرید پایین هر محصول کلیک کرده و بعد از وارد کردن مشخصات و پرداخت مبلغ محصول را دانلود کنید.
5 - توجه کنید حتما ایمیل واقعی در صفحه پرداخت وارد کرده تا لینک دانلود محصول برای شما ارسال گردد
6-تمامی لینک ها چک میشود و سلامت آنها بررسی شده است با اینحال در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا همکاران ما بلافاصله رسيدگي کرده و مشکل را برطرف نمایند.

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷   مهرهاي شاهان قاجاريه

مهرهاي شاهان قاجاريه

مهرهاي شاهان قاجاريه موضوعی که شاید برای بسیاری از طراحان مهر خوشنویسان و هنرمندان در زمینه های مختلف جالب باشد . 

مهرهاي شاهان قاجاريه در قالب یک فایل پی دی اف 43 صفحه ای است 

در این فایل ابتدا مهر شاه و سپس نام شاه طرح و نوع و سال طراحی برای شما شرح داده شده است.

مهرهاي شاهان قاجاريه

مهر کردن اسناد از دیر باز در ایران مرسوم بوده است.

چنانکه در بسیاری از اسناد می توان اثر مهرها را مشاهاده نمود.

مهر های موجود در اسناد، بیانگر اطلاعاتی از جمله فرستنده یا منشأ صا. ور، دست به دست شدن اسناد برای هر گونه اقدام و از طرفي موجب اعتبار خاصی برای اسناد است.

یکی از راههای شناسایی اسناد تاریخی، آگاهی نسبت به نشانه هایی در اسناد است و مهرها از جمله نشانه ها در دوره قاجاریه نیز شاهان و شاهزادگان مانند ادوار گذشته اسناد را مهر می کردنا۔۔ اگرچه قبلا راجع به مهر های شاهان و شاهزادگان دوره مذکور مطالبی در منابع چاپ شاده است، اما نگارنده در طی سالها کار با اسناد تاریخی در موسسه مطالعات تاریخ درعاصر ایران و جمع آوری اطلاعات مهر ها طی ۱۳ سال گذشته، به اطلاعاتی افزون بر منابع چاپی دست یافته و علاقمند به انتشار آنها گردیا۔ م.

این همان مقاله معرفي مهرهای دستی و چایی شاهان، ولیعها ها و نواب سلطنت قاجاریه که در هر نوع سند از جمله فرمان، نامه، رقم و... آماده است.

از اواسط دور ناصرالدین شاه به بعد، به غیر از مهر های دستی، مهرهای چاپی به صورت سربرگ، سر پاکت، یا به صورت چسبان مخصوص پاکت در اسناد مشاهاد شاد و مقصود از مهر همای چای، نوع مالہ کور است.

در مجموع تعداد ۱۳۰ مهر در این مقاله معرفی شده است و برای رفع ابهام بر بعضی از آنها توضیحاتی نوشته شاده است.

برای تدوین مقاله علاوه بر بررسی اسناد موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، به اسنادی که امکان دسترسی در بخش خطی یا سایر قسمتهای کتابخانه مای، بخش خطی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و بخش خطی کتابخانه مرکزی آستان قما۔ مس رضوی بود نیز مراجعه شا؛ هم چنین اسناد و مطالبی که در منابع چایی آماده بود، مورد بررسی قرار گرفت

فروشگاه قلمتراش دات آی آر به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه انلاین فروش ابزار و لوازم خوشنویسی و نقاشیخط و هم چنین ارائه دهنده کتاب های خطی نایاب در ایران که دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد امکان ارسال ابزار و لوازم را برای همه عزیزان هنرمند در سرتاسر ایران فراهم کرده است.

قابل ذکر است اگر کتاب خاصی در زمینه خوشنویسی کتاب های خطی قدیمی و خط نوشته های بزرگان خوشنویسی نیاز دارید در قسمت  نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت تهیه و برای شما عزیزان انتشار دهیم

حجم فایل نوع فایل قیمت
1.92 مگابایت PDF 5000 تومان

ارسال نظرات :

با کلیک بر روی دکمه خرید بالا و انتقال به صفحه مشخصات و تکمیل و پرداخت مبلغ فایل ، بلافاصله لینک دانلود فایل مورد نظر در همان صفحه برایتان به نمایش درآمده و به ایمیلتان نیز ارسال می گردد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانلود پایان نامه کتاب مقاله و تصاویر هنری بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت .