دانلود پایان نامه کتاب مقاله و تصاویر هنری
1-سایت دی ال . قلمتراش دات آی آر به عنوان بزرگترین بانک فایل های دیجیتال، کتاب و مقالات هنری، به پاس تشکر از حسن انتخاب شما تمامی فایل های موجود در سایت را با قیمتی بسیار ارزانتر از قیمت واقعی خود ارائه مینماید.
2- براي مشاهده فایل های فشرده از نرم افزار Win RAR ، PDF یا Word استفاده کنید.
3- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد.
4 - روی دکمه خرید پایین هر محصول کلیک کرده و بعد از وارد کردن مشخصات و پرداخت مبلغ محصول را دانلود کنید.
5 - توجه کنید حتما ایمیل واقعی در صفحه پرداخت وارد کرده تا لینک دانلود محصول برای شما ارسال گردد
6-تمامی لینک ها چک میشود و سلامت آنها بررسی شده است با اینحال در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا همکاران ما بلافاصله رسيدگي کرده و مشکل را برطرف نمایند.

زیارت نامه حضرت معصومه س 

زیارت نامه حضرت معصومه س و زندگی نامه این بانو بزرگوار مطلبی است که قصد داریم امروز برای شما عزیزان منتشر نماییم.
در این مطلب ابتدا به شرح زندگی نامه ایشان پرداخته و سپس متن زیارت نامه را به خط استاد علی منظوری علیه الرحمه به شما ارائه خواهیم داد.
این دستونشته از مجموعه شخصی استاد اویس وفسی حفظه الله میباشد. 
که شاید مشاهده آن برای هنرمندان خوشنویسی خالی از لطف نباشد.
فرزندی در خاندان برگزیدگان و پیشوایان هدایت و انسانیت در روز اول ذیقعده سال 173 هجرى قمرى و در مدینه منوره چشم به جهان گشود و در چشمه علم و تقوا  پرورش یافت.
با گذشت زمان پدر این بانوی بزرگوار به شهادت رسید و برادر بزرگ این خانوداده عهده دار امر تعلیم و تربیت و مخارج زندگی خواهران و برادران خود شد.
امام رضا (ع) توجهات بسیاری به خانواده و خواهران و برادران خود داشت و همین امر باعث شد هر یک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامی بالا دست پیدا کنند و زبان زد همگان شوند.

نام شریف آن بانو بزرگوار فاطمه و به لقب معصومه مشهور است 

در پی تهدید ها ی  عباسى  در سال 200 هجرى قمرى سفر تبعید گونه حضرت رضا علیه السلام به مرو انجام شد 

امام رضا تنها راهی خراسان شد بدون اینکه کسی از بستگان و یا اهل بیت خود را به همراه ببرد. 

با گذشت زمان حضرت معصومه که دلتنگ برادر خود بود به شوق دیدار برادر به همراه عده ای از برادران و برادرزادگان خراسان سفر کرد. 

در راه حضرت معصومه همراه با عمه گرامیشان پیام مظلومیت و غربت برادر خود را به مردم مومن میرساند و مخالفت خود را از حکومت حیله گر بنی عباسی نشان میداد. 

به هنگامی که کاروان حضرت معصومه به شهر ساوه رسید مخلفان اهل بیت و ماموران حکومت سر راه آنها را گرفتند و با آنها به جنگ برخاستند.

همه مردان کاروان به شهادت رسیدند 

از آنجایی که حضرت معصومه بر اثر غم و ماتم بیمار شده بودند و نمیتوانستند به طرف خراسان حرکت کنند تصمیم گرفتند به قم بروند و در انجا سکنا گزینند. زیرا آن بانو بزرگوار از پدرش شنیده بودذ که قم مركز شیعیان ما است.

مردمان شهر قم از این خبر شادمان شده و به پیشواز آن حضرت شتافدند. 

در كتب مزارات كیفیت زیارت حضرت معصومه (علیهاالسلام) را چنین نقل نموده‌اند كه چون به نزدیك قبر مطهر رسیدی بایست در بالای سر حضرت رو به قبله. پس ذكر "الله اكبر" را 34 مرتبه و ذكر "سبحان الله" را 33 مرتبه و ذكر "الحمدلله" را 33 مرتبه بگو . پس اتمام این اذكار، زیارتنامه را بخوان:

متن این زیارت نامه به شرح زیر است.

آن حضرت 17 روز در این شهر زندگی کرد و محل عبادت آن حضرت در مدرسه سِتّیه به نام «بیت النور» هم اكنون محل زیارت ارادتمندان آن حضرت است.

سـلام بـر حـضـرت آدم بـرگزیده خـدا/سلام بر حضرت نوح پیامبر خدا/سلام بر حضرت ابراهیم دوست خدا/سلام بر حضرت موسى هم صحبت خدا

سلام بر حضرت عیسى روح الله/سلام بر تو اى رسول خدا/سلام بر تو اى برگزیده خدا/سلام بر تو اى محمّد بن/عبداللّه خاتم پیامبران

سلام بر تو امیر مؤمنان/علىّ بن ابى طالب وصىّ رسول خدا/سلام بر تو اى فاطمه/اى بزرگ بانوى بانوان اسلام/سلام بر شما اى دو سبط پیامبر رحمت

اى دو سرور جوانان اهل بهشت/سلام بر تو اى على بن حسین/اى سرور عبادت پیشگان اى فروغ دیده بینندگان/سلام بر تو اى محمّد بن

على، اى شکافنده علم بعد از پیامبر/سلام بر تو اى جعفر بن/محمّد، اى راستگوى نیکوکار امین/سلام بر تو اى موسى بن/جعفر، اى پاک و پاکیزه

سلام بر تو اى على بن موسى اى پسندیده/سلام بر تو اى محمّد بن على،/اى خویشتن دار، سلام بر تو اى على بن محمّد

اى پاک سرشت و خیرخواه و امین، سلام بر تو اى حسن/بن على، سلام بر وصى بعد از او/بار خدایا صلوات بفرست بر نور و چراغ روشنگرت ، بر ولىّ

ولیّت ، بر وصىّ وصیّت، بر حجّت خود/بر بندگانت ./سلام بر تو اى دختر رسول خدا/سلام بر تو اى دختر فاطمه و خدیجه/سلام بر تو اى دختر امیر مؤمنان

سلام بر تو اى دختر امام حسن و امام حسین/سلام بر تو اى دختر ولىّ خدا/سلام بر تو اى خواهر ولىّ خدا/سلام بر تو اى عمه ولىّ خدا

سلام بر تو اى دختر موسى بن جعفر/رحمت و برکات خدا بر تو باد./سلام بر تو، خداوند آشنایى برقرار کند میان ما و شما

در بهشت، و ما را در زمره شما محشور کند، و ما را/بر حوض پیامبر شما وارد کند، و ما را با کاسه جدّ شما از دست

علىّ بن ابى طالب سیراب کند ـ صلوات خدا بر شما باد /از خداوند مى خواهم که سرور و فرج شما رابه ما بنمایاند،

ما و شما را در زمره جدّ بزرگوارتان حضرت محمّد ـ که/درود خدا بر او و آلش باد ـ گرد آورد، و معرفت شمارا

از ما نگیرد، که او صاحب اختیار و مقتدر است ./به سوى خداوندتقرّب مى جویم با محبّت شما و بیزازى از

دشمنان شما، و با تسلیم شدن به فرمان خدا، از روى رضایت، نه/انکار و نه استکبار، و با یقین به آنچه

حضرت محمّد (ص) آورده و به آن راضى هستم، با این عقیده عنایت تو را مى طلبم/اى سرور من، خدایا رضایت ترا و سراى آخرت را خواستارم .

اى فاطمه(معصومه) در مورد بهشت از من شفاعت کن ،/که ترا نزد خدا مقام رفیعى است./خداوندا من از تو مى خواهم که عاقبت امر مرا به سعادت ختم کنى ،

پس عقایدى که دارم از من نگیر، که هیچ نیرو و قدرتى/جز خداوند بزرگ و والانیست/خداوندا دعایم را مستجاب کن، و آنرا به کرم و عزت

و رحمت و عافیت خود از من قبول فرما، بر محمّد و همه/اهلبیت او صلوات فراوان و درود بى پایان بفرست/اى بخشنده ترین بخشندگان.

بر روی تصویر کلیک کنید تا تا آن را در ابعاد واقعی مشاهده کنید.

زیارت حضرت معصومه به خط علی منظوری

زیارت حضرت معصومه به خط علی منظوری

فروشگاه قلمتراش دات آی آر به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه انلاین فروش ابزار و لوازم خوشنویسی و نقاشیخط و هم چنین ارائه دهنده کتاب های خطی نایاب در ایران که دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد امکان ارسال ابزار و لوازم را برای همه عزیزان هنرمند در سرتاسر ایران فراهم کرده است.

قابل ذکر است اگر کتاب خاصی در زمینه خوشنویسی کتاب های خطی قدیمی و خط نوشته های بزرگان خوشنویسی نیاز دارید در قسمت  نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت تهیه و برای شما عزیزان انتشار دهیم

 


ارسال نظرات :

با کلیک بر روی دکمه خرید بالا و انتقال به صفحه مشخصات و تکمیل و پرداخت مبلغ فایل ، بلافاصله لینک دانلود فایل مورد نظر در همان صفحه برایتان به نمایش درآمده و به ایمیلتان نیز ارسال می گردد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانلود پایان نامه کتاب مقاله و تصاویر هنری بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت .